Jak dbamy o jakość? - czyli mięso długodojrzewające marki Pawęta

Zależy nam, aby klienci sklepu Delikatesy 10 na 10 wiedzieli, “co mają na talerzu”. W związku z tym dzielimy się informacjami dotyczącymi szczegółów związanych z produkcją wędlin długodojrzewających jednego z naszych partnerów - marki Pawęta. 

Produkcja wędlin dojrzewających Pawęta

Podstawa smaku wędlin Pawęta to surowiec. Tutaj liczą się:

  • i najwyższa jakość, 
  • i najlepsi dostawcy.

Dlatego  też w naszym sklepie zakupicie mięso bez wzmacniaczy i sztucznych polepszaczy smaku. Mięso, które jest zawsze świeże, a w transporcie przebywa krótko, dzięki czemu nie traci swoich walorów smakowych.

Krótka lista dodatków i długa droga do doskonałości smaku

W przypadku wędlin dojrzewających Pawęta surowiec jest peklowany na sucho przy niskiej temperaturze oraz odpowiedniej wilgotności powietrza z uwzględnieniem szybkości jego przepływu. 

Każdy parametr się liczy, tutaj nie ma przypadków.

  • Do produkcji wędlin marka Pawęta używa jedynie niezbędnej ilości peklosoli – najlepszej jakościowo, gruboziarnistej soli Kłodawa 5S. 
  • Stosuje również kultury starterowe, które stabilizują barwę, intensyfikują smak i aromat oraz zapobiegają jełczeniu tłuszczu. 
  • W produkcji wędlin długodojrzewających marka Pawęta korzysta z kultur globalnej firmy biotechnologicznej Chr. Hansen wzbogaconych o glukozę. 

Tak, to wszystko! Krótka etykieta – prosty skład i kwintesencja smaku! 

Dojrzewanie mięsa - marka wędlin Pawęta

Wszystkie etapy produkcji wędlin długodojrzewających marka Pawęta opracowała w ramach projektu badawczo-rozwojowego UE: „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”. 

Cztery główne etapy to: 

  1. kruszenie mięsa, 
  2. peklowanie, 
  3. dojrzewanie 
  4. i stabilizacja. 

Wędliny dojrzewają w komorach dojrzewalniczych z oczyszczonym powietrzem z izolowanymi termicznie drzwiami. Mięso dojrzewa 28 dni – bez pośpiechu i zapychaczy. 

Wędliny długodojrzewające Pawęta to smak tradycji osiągnięty nowoczesnymi metodami. To jedyna firma w Polsce, która zajmuje się wyłącznie produkcją surowych wędlin dojrzewających. 

Zapraszamy do skosztowania produktów Pawęta w naszym sklepie online!